No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA LEIPZIG SYNON TA TRANSFEROJË RASHICËN, POR NUK OFRON PARA TË MJAFTUESHME

LEIPZIG SYNON TA TRANSFEROJË RASHICËN, POR NUK OFRON PARA TË MJAFTUESHME

Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremen në fund të sezonit.

Sulmuesi shqiptar kërkon të nisë një aventurë të re në një klub më të madh e ku të ketë mundësi të luajë në Champions League sezonin tjetër.

Mediat gjermane raportojnë prej ditësh se Leipzig është skuadra që pritet të firmosë Rashica edhe pse ende nuk ka asgjë zyrtare.

“Bild” shprehet se tajneri Nagelsmann e ka kontaktuar lojtarin që të pranojë ofertën e Leipzig.

Problemi kryesor në këtë marrëveshje është shuma e lartë e lartë prej 38 milionë euro që kërkon Werder Bremen.

Leipzig nuk pranon të paguajë kaq shumë para dhe kërkon ta ul këtë shifër deri në 15 milionë euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments