No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ALITI KONFIRMON INTERESIMIN E KLUBEVE NGA SERIE A

ALITI KONFIRMON INTERESIMIN E KLUBEVE NGA SERIE A

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti ka folur rreth karrierës së tij, ku në vitin e tij të parë me Kalmarin ka shkëlqyer.

Aliti është përfolur edhe për një transferim të mundshëm në Serie A, ose në Superligën e Turqisë.

Se ka pasur interesime nga këto dy kampionate e ka konfirmuar vet mbrojtësi qendror për Telegrafin në Instagram.

“Është e vërtetë që ka pasur interesime në janar, por vendosa të qëndroj në Kalmar”.

“Ka pasur interesime nga Superliga e Turqisë, por edhe nga një klub i Serie A. A ishte Atalanta? Jo, jo nuk ka qenë Atalanta, ka qenë një skuadër tjetër, por në fund nuk ishte oferta e duhur”, deklaroi Aliti

26-vjeçari megjithatë thotë se është i gatshëm të largohet në verë nga Kalmari, nëse vije një ofertë e mirë për të dhe klubin.

“Unë tani jam 26-vjeçar dhe duhet të mendoj mirë para se të bëjë një hap të radhës”.

“Jam gati për tu larguar në verë, por duhet të vije oferta e duhur si për mua ashtu edhe për Kalmarin”, u shpreh mbrojtësi kosovar.

Aliti në 33 ndeshje sa ka zhvilluar me skuadrën suedeze në vitin e tij të parë ka shkëlqyer me katër gola e katër asistime.

Ai e ka vlerësuar periudhën te Kalmari si më të mirën në karrierën e tij në aspektin individual

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments