No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA RASHICA MUND TË LARGOHET NGA WERDER PËR VETËM 15 MILIONË EURO

RASHICA MUND TË LARGOHET NGA WERDER PËR VETËM 15 MILIONË EURO

Çështja e Milot Rashicës pritet të jetë një nga më të diskutueshmet gjatë afatit kalimtar veror.

Kjo falë formës së mirë që po kalon ylli kosovar me skuadrën e Werder Bremen, derisa ka zgjuar interesimin e top skuadrave evropiane, përfshirë edhe Liverpoolin.

Largimi duket i pashmangshëm në verë, mirëpo SportBild raporton se RB Leipzig është skuadra që është më afër nënshkrimit të 23-vjeçarit, përcjell lajmi.net.

E përditshmja gjermane gjithashtu zbulon klauzolën e veçantë të Rashicës me Werder.

Nëse Werder bie nga Bundesliga, atëherë ylli vushtrrias mund të largohet për vetëm 15 milionë euro, ashtu siç parashikohet në kontratën e tij.

Trajneri Julian Nagelsmann tashmë ka biseduar me Rashicën, derisa aktualisht çmimi i tij është rreth 38 milionë eurove.

Rashica mund të zyrtarizohet te Leipzig, pas kalimit të Timo Werner te Bayern.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments