No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E ZBULON INIESTA: KAM LUFTUAR ME DEPRESIONIN

E ZBULON INIESTA: KAM LUFTUAR ME DEPRESIONIN

Andres Iniesta ka zbuluar betejën e tij me depresionin pasi Barcelona fitoi Ligën e Kampionëve.

Spanjolli u ndje shumë keq pasi shoku i tij Dani Jarque vdiq në vitin 2009. Ai thjesht “priti mbrëmjet” në mënyrë që të pushonte pasi të merrte ilaçe.

Në dokumentarin e tij ‘Heroi i papritur’ ai kujton kohën e tij më të errët.

“Unë arrita në pikën, veçanërisht në fillim, ku prisja që të vinin netët sepse mora ilaçe dhe mund të pushoja. Depresioni ishte aq keq, thjesht desha të pushoja”.

“Pata një kohë shumë të keqe. Njerëzit afër meje e dinë, kam pasur situata shumë të këqija. Në momentin kur vuani atëherë e kuptoni sa e vështirë është”, rrëfeu 35-vjeçari.

Mesfushori legjendar i skuadrës katalanase ngriti trofeun e Champions Leagues 4 herë, fitoi La Ligën 9 herë me Barcën, ndërsa fitoi Kupën e Botës dhe Kampionatin Evropian me kombëtaren spanjolle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments