No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BERISHA: NUK ËSHTË TRAGJIKE NËSE BALLKANI SHPALLET KAMPION

BERISHA: NUK ËSHTË TRAGJIKE NËSE BALLKANI SHPALLET KAMPION

Që nga 13 marsi është pezulluar Superliga e Kosovës në futboll shkak i koronavirusit dhe nuk ka datë të saktë të rinisjes.

Ajo se çfarë dihet është se nëse rifillon deri me 20 korrik duhet të përfundoj.

Kapiteni i Ballkanit, Visar Berisha në një prononcim për inFokus ka folur për udhëzimet e fundit të UEFA-s, për mundësinë e shpalljes kampion të Ballkanit si dhe për vazhdimin e kampionatit.

Berisha ka thënë se do ti ndjekin udhëzimet dhe sugjerimet e UEFA-s dhe FFK-së.

“Do ti ndjekim të gjitha udhëzimet e sugjerimet që i jep UEFA dhe po ashtu FFK-ja. Është situatë shumë e vështirë momental në vendin tonë dhe që ka prekur të gjitha sportet. Jo vetëm ne që jemi mërzitur nga kjo situatë, por të gjithë sportdashësit, por kjo varet tash edhe nga Covid-19”, tha fillimisht Berisha.

Mbrojtësi i skuadrës lidere në Superligë, thotë se Ballkani e meriton titullin kampion, pasi gjatë gjithë kohës ka qenë në vendin e parë dhe ka luajtur futboll të bukur.

“FC Ballkani nëse shpallet kampion nuk është asgjë tragjike, sepse gjithë kohën ka qenë në vendin e parë dhe ka luajtur futboll mjaft të bukur”, deklaroi kapiteni i Ballkanit.

Për fund Berisha tregoi se nëse kampionati vazhdon futbollistët e Ballkanit janë të gatshëm dhe po punojnë vazhdimisht.

“Edhe nëse vazhdon kampionati në vendin tonë futbollistët e FC Ballkanit janë të gatshëm dhe janë duke punuar vazhdimisht dhe se të gjithë po e kryejnë programin të cilin na ka dhënë trajneri, Ismet Munishi. Futbollistët që i kemi brenda në klub janë shumë të përgjegjshëm dhe shumë profesionistë”, përfundoj Visar Berisha.

Për para se koronavirusi ta pezullonte Superligën, skuadra e Ballkanit pas 22 ndeshjeve të zhvilluara renditet e para me 44 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments