No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BUNDESLIGA MUND TË RIFILLOJË MË 9 MAJ

BUNDESLIGA MUND TË RIFILLOJË MË 9 MAJ

Bundesliga mund të nisë më shpejt se çdo kampionat tjetër. Një pjesë e mirë e klubeve kanë nisur përgatitjet grupe-grupe dhe po mundohen të rritin parametrat fizike të futbollistëve të tyre, që të jenë gati në momentin e rinisjes së garës.

Tani ka edhe një datë që ka marrë “OK”-in në dy lande, North Rhine-Westphalia dhe Bavaria. Markus Soder dhe Armin Lasche, kryeministrat e këtyre landeve, e kanë pranuar se mund të luhet futboll me dyer të mbyllura nga 9 maji.

Gjithsesi ende nuk është zyrtare, pasi do të duhet edhe të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë dhe ndeshjet më pas të luhen me një protokoll të caktuar sigurie. Sigurisht do të ketë një numër të vogël njerëzish që do të merren me përgatitjet e sfidave, e gjitha për të shmangur përhapjen e COVID-19 edhe më tepër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments