No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA SETIEN REALIST: KRIZË E MADHE, NUK KRIJOI ILUZIONE PËR LAUTARON

SETIEN REALIST: KRIZË E MADHE, NUK KRIJOI ILUZIONE PËR LAUTARON

Kriza ekonomike ka bllokuar disa operacione merkato. Klubet po mendohen para se të bëjnë shpenzime kolosale në këtë kohë pandemie, gjë që po i ndodh Barcelonës. Kampionët e Spanjës ishin gati të paguanin kohë më parë klauzolën prej 111 milion eurosh të Lautaro Martinez.

Situata ka ndryshuar, katalanasit po tentojnë të përfshijnë disa lojtarë në tratativat me Interit, por zikaltrit nuk tolerojnë aspak dhe kërkojnë para të thata. Negociatat mes palëve janë bllokuar prej ditësh dhe Quique Setien tregohet realist në lidhje me situatën.

Nuk krijoj iluzione për blerjen e Lautaro Martinez nga klubi ynë. Do të përjetojmë një krizë të madhe ekonomike prej koronavirusit, e njëjta gjë vlen edhe për mundësinë e blerjes së Neymar”, deklaron trajneri i Barcelonës për Onda Cero

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments