No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR FABREGAS QETËSON TIFOZËT KATALANAS; MESSI QËNDRON

FABREGAS QETËSON TIFOZËT KATALANAS; MESSI QËNDRON

Cesc Fabregas ka një miqësi të madhe me Leo Messin. Mesfushori i Monacos luajti gjatë sezoneve 2011-2014 te Barcelona dhe fitoi pesë trofe me skuadrën e zemrës. Spanjolli është përfshirë në debatin rreth mundësisë së largimit të “pleshtit” nga katalanasit, duke qetësuar tifozët.

Leo ka menduar gjithmonë të mbyllë karrierën te Barcelona. Mijëra gjëra mund të ndodhin brenda klubit, por unë jam plotësisht i sigurt se Messi do e mbyllë karrierën te skuadra katalanase”, deklaron 32-vjeçari për Cadena Cope.

Ylli argjentinas ku luajtur gjatë gjithë jetës me Barcelonën, por kohët e fundit është përfolur mbi mundësinë e nisjes së një aventure të re me Newell’s Old Boys në Argjentinë, klub në të cilin nisi të luajë futboll, ose tek Interi në Serie A. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle. Lajmi për Viktor Kukën që...

Rashkaj bëhet me skuadër të re

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj ka nënshkruar kontratë me klubin e tij të ri. Rashkaj do të...

Recent Comments