No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CEFERIN: JEMI GATI PËR TA RIFILLUAR FUTBOLLIN

CEFERIN: JEMI GATI PËR TA RIFILLUAR FUTBOLLIN

Koronavirusi nuk po zhduket, por bota e futbollit nuk i ka humbur shpresat për t’u rinisur. Presidenti i UEFA-s nuk e imagjinon dot një pezullim përfundimtar të këtij sezoni. Aleksander Ceferin pret lejen nga autoritetet për t’u rinisur, madje edhe pa tifozë, opsion të cilin e pranon për Corriere della Sera.

Prioriteti kryesor është shëndeti i tifozëve, lojtarëve dhe drejtuesve. Unë jam një natyrë optimiste, besoj se ka mundësi të rinisemi dhe t’i mbyllim kampionatet e kompeticionet evropiane. Pezullimi i këtij sezoni do të kishte një impakt të tmerrshëm për klubet dhe ligat përkatëse.

Ne mund të përfundojmë sezonin, por duhet të respektojmë vendimet e autoriteteve dhe të presim leje për t’u rikthyer në fushë. Tifozët? Mund të na duhet ta bëjmë pa praninë e tifozëve, por rëndësi ka të zhvillohen ndeshjet. Është më mirë të luajmë pa spektatorë sesa të mos e bëjmë fare.

Rifillimi i futbollit mund t’u sjellë njerëzve lumturi, gëzim dhe një sens normaliteti në këto kohë të vështira, kanë shumë nevojë për diçka të tillë. Nuk ka asnjë afat për finalet e kupave evropiane. Gjithçka varet se kur do fillojmë të luajmë përsëri”, përfundon Ceferin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments