No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ABAZI: SHPRESOJ TË RIFILLOJË KAMPIONATI

ABAZI: SHPRESOJ TË RIFILLOJË KAMPIONATI

Sulmuesi i Prishtinës, Leonit Abazi mendon dhe shpreson se kampionati do të zhvillohet deri në fund..

Abazi në një intervistë për “inFokus” ka thënë se nëse anulohet kampionati atëherë UEFA-s i takon të vendos se a duhet që të shpallet i pavlefshëm apo me tabelën aktuale.

“Besoj dhe shpresoj që kampionati do të vazhdoj, ndërsa sa i përket a të shpallet i pavlefshëm apo me tabelën aktuale, kjo punë i takon UEFA-s dhe ata do të vendosin”, u shpreh ai.

Sa i përket uljeve pagave Abazi mendon se në bashkëpunim me klubin duhet të merret zgjidhja më e mirë për të gjithë.

“Sa i përket uljeve të pagave mendoj se në bashkëpunim me klubin duhet ta marrim një zgjidhje sa më të mirë për të gjithë, por sigurisht që me kryesorja është shëndeti dhe të kaloj sa më shpejt kjo pandemi”, përfundoj Leonit Abazi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

SKANDALI: Pamjet filmike i japin të drejt Ibrës, arbitri Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Zlatan Ibrahimovic u ndëshkua në ndeshjen ndaj Parmës me karton të kuq për protestat ndaj arbitrit Maresca që me sa duket ka gabuar. Pamjet...

Rrëfimi i Simeones: Kam qenë si një baba për këtë lojtar, e desha me patjetër tek Atletico!

Diego Simeone ka dhënë një intervistë për një nga mediat spanjolle së fundmi, ku ka zbuluar disa nga të fshehtat e tij. Trajneri i...

“Do ankohesh tek arbitri tani?!”, Modric acaron Piquen! (VIDEO)

Nervat te lojtarët e Barcelonës pas “El Clasicos” së humbur ndaj Realit u shfaqën qartë. Jo vetëm trajneri Koeman, por edhe lojtarët ishin të...

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Recent Comments