No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR GARCIA: ORARI I NGJESHUR DO T'I SHKATËRROJË FUTBOLLISTËT

GARCIA: ORARI I NGJESHUR DO T’I SHKATËRROJË FUTBOLLISTËT

Prej më tepër se një muaji futbolli është ndalur për shkak të pandemisë së koronavirusit, që u ka marrë jetën mijëra njerëzve në mbarë botën dhe ka prekur miliona të tjerë, ndërsa tani të gjithë ligat po përgatiten të rifillojnë, ndonëse nën protokolle të rreptë sigurie.

Synimi i UEFA-s dhe të gjithë federative është që të mbyllin sezonin në kampionatet lokale dhe ligat europiane, për të shmangur humbjet e mëdha ekonomike dhe për t’ia dalë kanë menduar zhvillimin e ndeshjeve nën një kalendar mjaft të ngjeshur gjatë verës.

Por kjo duket se ka shqetësuar ndjeshëm ish trajnerin e Romës, aktualisht në pankinën e Lyonit, Rudy Garcia, i cili deklaroi në një intervistë për mediat franceze se pas një pushimi thuajse dy mujor, do të jetë e vështirë të luhet çdo tre ditë.

“Ne kemi rreth dy muaj që bëjmë pushim dhe rikthimi në fushë me ndeshje çdo 3 ditë do të ketë pasoja shumë të rënda në aspektin fizik për futbollistët. Do të jetë gati e pamundur të përballohet një ngarkesë e tillë, ndaj duhet menduar një zgjidhje, sepse ky nuk është thjesht mendimi im, por i të gjithë kolegëve të mi dhe atyre që e njohin këtë fushë”, deklaroi Garcia

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Interi nuk e shfrytëzon gabimin e Milanit

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në transfertë ndaj Udineses. Ekipi zikaltër nuk e shfrytëzoi si duhet humbjen e Milanit...

Atalanta kthen me këmbë në tokë Milan-in, fiton bindshëm në San Siro

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it. Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur...

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Recent Comments