No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DRAGIDELLA: TË RRALLË JANË ISH-SPORTISTËT QË JANË BËRË EDHE KONTRIBUES SI AGIM...

DRAGIDELLA: TË RRALLË JANË ISH-SPORTISTËT QË JANË BËRË EDHE KONTRIBUES SI AGIM ADEMI

Miftar Dragidella ka thurur lavde për kryetarin aktual të FFK-së, Agim Ademin, shkruan Gazeta inFokus.

Dragidella ka treguar se Agim Ademi ka qenë i angazhuar në ekipin e Dr. Ibrahim Rugovës për qështje sigurie.

Ai gjithashtu ka thënë se Ademi pa bërë shumë zhurmë ka mbajtur klubin e KF Kosova-Prishtinë në të dy konkurrencat.

“Pos kontributit në sport, Agim Ademi ishte i angazhuar edhe në ekipin e Dr. Ibrahim Rugovës për qështje të sigurisë. Agim Ademi pa bërë fare zhurmë e mbajti ekipin e KF Kosova në të dy konkurrencat, meshkuj e femra. Të rrallë janë ish-sportistë që janë bërë edhe kontribues të sportit sikur Agim Ademi”, ka deklaruar Dagidella.

Miftar Dragidella ka qenë kryetar i parë i klubit të Dukagjinit pas pavarësimin të sportit në Kosovë.

Ai gjithashtu ka qenë edhe gjyqtar futbolli në Kosovës, e me pas zejen e referimit e ka vazhduar edhe në Gjermani, ku aktualisht është menaxher në Federatën e Futbollit Shqiptar në Gjermani.

Pos këtyre kontributeve, Agim Ademi në kohën e mëvetësimit të sportit ka qenë këshilltar i Ram Bujës në atë kohë përgjegjës për sport.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments