No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RINISJA PA TIFOZË, FAVRE: SA E VËSHTIRË PA 81 MIJË BESNIKËT TANË

RINISJA PA TIFOZË, FAVRE: SA E VËSHTIRË PA 81 MIJË BESNIKËT TANË

Tifozët e Borussia Dortmund janë ndër më të zjarrtët në planet dhe skuadra e Lucien Favre do e ketë të vështirë të mbyllë sezonin pa mbështetjen e tyre. Trajneri i verdhezinjve analizon situatën në një prononcim për sajtin zyrtar të klubit dhe e pranon që pa tifozët nuk do të jetë njësoj.

Eshtë një situtatë e çuditshme, papritur nuk mund të luanim më futboll, gjë që shpresojmë të bëjmë sa më shpejt. Duhet të jemi gati për t’u rikthyer. Po bëjmë më të mirën për të përgatitur skuadrën, po bëjmë ushtrime që nuk kemi mundur t’i bëjmë në karantinë dhe po përfitojmë nga rikthimi në stërvitje.

Ndeshjet pa tifozë? Duhet të përshtatemi, skemi çfarë të bëjmë. Jemi mësuar të luajmë përpara 81 mijë tifozëve, sigurisht që do të jetë ndryshe dhe e vështirë tani”, thekson Favre, timonieri zviceran i Borussia Dortmund. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Recent Comments