No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR LAPORTA: DO TË KANDIDOJ PËR PRESIDENT, DO T'IA KTHEJMË PRESTIGJIN BARCELONËS

LAPORTA: DO TË KANDIDOJ PËR PRESIDENT, DO T’IA KTHEJMË PRESTIGJIN BARCELONËS

Barcelona përjetoi vitet më të bukura me Joan Laportën si president, nën drejtimin e të cilit fitoi 4 tituj kampionë, 2 Champions League, 3 Superkupa Spanje, 1 Kupë Mbreti, 1 Superkupë Evrope dhe 1 Botëror klubesh.

58-vjeçari, i cili qëndroi në postin e presidentit prej vitit 2003-2010, është gati të rikthehet në krye të klubit katalanas. “Duam të rikthejmë prestigjin e së kaluarës. Po punoj për të kandiduar për postin e presidentit, ndihem shumë i emocionuar. Dua të kthehem dhe mundësia ekziston.

Duhet të mendojmë shumë mirë se si mund ta kalojmë krizën ekonomike. Është e sigurt që fitimet nuk do të jenë njësoj, por e kam në mendje një projekt. Është e mundur të paraqitet një propozim i besueshëm që shërben për të përmirësuar imazhin institucional“, deklaron Laporta për Goal

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments