No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOPSULMUESI I SUPERLIGËS SHPRESON QË KAMPIONATI DO TË VAZHDOJË

TOPSULMUESI I SUPERLIGËS SHPRESON QË KAMPIONATI DO TË VAZHDOJË

Edhe në Kosovë, ashtu si dhe në mbarë botën sporti është pezulluar që nga data 13 mars, për shkak të virusit korona.

Për shkak të kësaj situate shumë sportist po kalojnë në një periudh tejet të vështirë.

Në lidhje me këtë në një prononcim për BlicMedia, ka folur super sulmuesi i skuadrës së Dritës, Kastriot Rexha.

“Po jemi duke bërë stërvitje me plan program të cilin për çdo mbrëmje e marim nga stafi dhe për momentin po mundohemi sado pak ta mbajmë atë përgaditje fizike edhe pse është shumë e vështirë”, ka thënë fillimisht Rexha.

Sulmuesi i Dritës më tej ka folur edhe për Kampionatin e Superligës së Kosovës.

“Po mendoj se kampionati duhet të vazhdoj në momentin kur situata të qetësohet”, ka deklaruar, Kastriot Rexha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments