No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR IBRAHIMI: MAQEDONIA ËSHTË FAVORITE NDAJ KOSOVËS

IBRAHIMI: MAQEDONIA ËSHTË FAVORITE NDAJ KOSOVËS

Agim Ibrahimi është një ndër futbollistët shqiptarë në Maqedoninë e Veriut me karrierën më të pasur.

a fituar trofe të shumtë me Mariborin në Slloveni si dhe ka qenë edhe pjesë e Cagliarit në Itali.

Vite më parë ishte në dilemë për Kombëtaren që duhej të zgjidhte. Vendosi të përfaqësonte Maqedoninë dhe jo Shqipërinë, për arsyen që e zbuloi në lidhjen e drejtpërdrejtë me “FanZone”.

“Shqipëria? Ne, lojtarët, na shikojnë si biznes dhe për lekë. Atëherë kam pasur shumë telefonata, por shumë njerëz fusnin hundët në punët e futbollistëve. Kishte edhe nga ata që kërkonin lekë për të luajtur për Shqipërinë”, deklaroi Ibrahimi.

Kosovë-Maqedoni: “Mendoj se Maqedonia është favorite në këtë ndeshje. Unë nuk mund të jem pjesë e këtij takimi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments