No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA DO TË VENDOSË FATIN E EDICIONIT JAVËN E ARDHSHME

UEFA DO TË VENDOSË FATIN E EDICIONIT JAVËN E ARDHSHME

UEFA do të vendosë të ardhmen afatshkurtër të futbollit evropian në një seri takimesh javën e ardhshme.

Organi drejtues evropian i futbollit ka bërë thirrje për takime me 55 federatat e tyre, ligat, klubet dhe zyrtarë të tjerë të martën më 21 prill dhe të mërkurën më 22 prill.

Sipas gazetës Marca, ndër të tjera, për debat do të jenë planet për pjesën tjetër të sezonit 2019/20, transmeton Telegrafi.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka theksuar gjithmonë rëndësinë e shëndetit të publikut, por gjithashtu ka ritheksuar dëshirën e tij që kampionatet vendase të përfundojnë.

UEFA po kërkon të arrijë një marrëveshje me ligat e brendshme të Evropës se si të rindërtohet pjesa tjetër e sezonit të pezulluar.

Pro League e Belgjikës kishte planifikuar të anulojë pjesën tjetër të ndeshjeve të tyre, por ata e kanë pezulluar vendimin e tyre deri pas takimeve me UEFA-n.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments