No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE

SHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE

Trajneri i njohur kosovar, Bekim Shotani, ka deklaruar se klubet duhet respektuar kontratat e lojtarëve dhe se vendimet për ulje pagash janë jo reale dhe të papranueshme.

Shotani në një prononcim për Gazetën inFokus ka folur edhe për ndihmat financiare të cilat FFK i ka dhuruar klubeve.

“Mendoj që klubet duhet ti kryejnë obligimet ndaj lojtarëve. Edhe pse kampionati është ndërprerë duhet respektuar kontratat e futbollistëve. Vendimet për zvogëlimin e pagave janë jo reale dhe të papranueshme”.

“Sa i përket mjeteve që ka nda FFK-ja janë të mirëseardhura dhe është obligim i FFK-së në këto situata emergjente ti përgjigjet klubeve. Besoj që FFK do t’ju jep ndihma klubeve prap, sepse edhe do ketë fonde nga UEFA”.

“Shpresoj që do ketë mjete ndihmëse edhe për kampionatin e ri 2020/2021. E kjo është shumë me rendësi tu ndihmohet klubeve për përgatitjen për kampionatin e ri pasi shumë klube janë në krizë financiare”, shtoi Shotani.

Tekniku i vushtrrias aktualisht është pa skuadër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Juventusi në emergjencë totale ndaj Verona-s, 7 mungesa! Pirlo thërret 5 lojtarë nga ekipi U-23

Juventus, nesër, 27 shkurt, pritet nga ndeshja në stadiumin “Bentegodi” kundër Hellas Verona. Më poshtë është lista e lojtarëve të thirrur nga Mister Andrea...

Zbatimi i sistemit VAR, FSHF e FFK bëhen bashkë

Sistemi VAR është projekti i madh i Federatës Shqiptare të Futbollit për Kategorinë Superiore nga sezoni 2021-2022, projekt i cili mbulohet i...

Flet kapiteni i Prishtinës para ndeshjes me Trepçën ’89

Prishtina po kalon nëpër një formë shumë të mirë, derisa e ka nisur furishëm stinorin pranveror duke i shënuar tre fitore radhazi...

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

Recent Comments