No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RUSTU: TURQIA E KA KURËN PËR KORONAVIRUSIN

RUSTU: TURQIA E KA KURËN PËR KORONAVIRUSIN

Rustu Recber është një nga personazhet e botës së sportit, që u infektuar nga COVID-19. Ish-portieri i njohur, i cili është rekordmen për numrin e ndeshjeve me kombëtaren turke, për disa ditë qëndroi në spital nën kujdesin e mjekëve.

Edhe pse ka qenë një sportist, ai pati probleme me frymëmarrjen. Tani Rustu e ka lënë spitalin dhe ka folur në lidhje me përballimin e këtij virusi të re, madje tregon se ka edhe një kurë për ta kaluar këtë situatë të vështirë.

“Ka një kurë për këtë virus dhe Ministria jonë e Shëndetësisë e ka zbatuar në Turqi. Mjekët e kanë aplikuar këtë metodë gjerësisht për 10 ditë sa isha i shtrirë dhe janë impenjuar maksimalisht. E pata keq punën, por tani jam mirë”, është shprehur Rustu Recber, sipas Tuttomercatoweb

Artikulli paraprakSHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments