No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI KONFIRMON SHËRIMIN NGA COVID-19 TË MATUIDIT DHE RUGANIT

JUVENTUSI KONFIRMON SHËRIMIN NGA COVID-19 TË MATUIDIT DHE RUGANIT

Juventusi u prek nga COVID-19 dhe ishin tre futbollistë që dolën pozitivë. Së fundmi klubi bardhezi ka njoftuar se dy prej tyre janë shëruar dhe bëhet fjalë për Ruganin, i cili ishte i infektuari i parë te bardhezinjtë, dhe francezin Matuidi.

“Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi iu nënshtruan, protokollit, një testi të dyfishtë për COVID-19. Testet sollën përgjigje negative dhe lojtarët janë shëruar plotësisht dhe nuk është e detyrueshme të qëndrojnë të izoluar në shtëpi”, thuhet në deklaratën e klubit italian.

Edhe Paolo Dybala ka dalë pozitiv me Coronavirus dhe pritet përgjigja e testit tjetër për të mësuar nëse ai dhe partnerja  e tij ia kanë hedhur. 

Artikulli paraprakDYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN
Artikulli i ardhshëmFUTBOLLI ËSHTË VETË JETA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments