No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A DYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN

DYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN

Paulo Dybala është e tashmja dhe e ardhmja e Juventusit dhe për këtë nuk asnjë dyshim. Pesha e Ronaldos ka eklipsuar disi argjentinasin tek bardhezinjtë, por gjithsesi ai është një element shumë i rëndësishëm për kampionët në fuqi të Italisë. Tashmë “Zonja e Vjetër” ka nisur punën për të rinovuar kontratat e Bonuccit, Szczęsny-t, Cudrados e Matuidië dhe ato të Chellinit dhe Buffonit, me firmat e tyre që mbeten formalitet. Mes këtyre emrave nuk mund të mungonte dhe Dybala.

Marrëveshja mes palëve është arritur. Kontrata aktuale, që i skadon në vitin 2022 argjentinasit, do të zgjatet deri në vitin 2025, me opsion të zgjatet edhe 2 sezone të tjera, ateherë kur Dybala të jetë 32 vjeç. Teorikisht duket si një kontratë e përjetshme. Aspekti ekonomik duket se nuk do jetë problem, pasi palët kanë shprehur vullnetin e tyre të plotë për të vazhduar bashkëpunimin.

Vetë argjetninasi është shprehur shumë herë që në mendjen e tij nuk ka asnjë skaudër tjetër përveç Juventusit dhe tashmë kjo deklarate e 26 vjeçarit po vëretohet plotësisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments