No menu items!

Federata e Futbollit të Kosovës ditë më parë vendosi një pako të ndihmës emergjente me mjete vetanake përmes së cilës do të ndihmohen klubet, futbollistët, delegatët dhe gjyqtarët.

Zëri.info merr vesh se tashmë ka nisur ekzekutimi i mjeteve ndaj futbollistëve për ta kaluar sa më lehtë këtë kohë krizë që ka shkaktuar pandemia koronavirus.

Lajmin e ka konfirmuar edhe anëtari i Bordit të Shoqatës të Mbrojtjes së të drejtave të futbollistëve Liridon Kukaj.

“Sa për të qenë më të qartë ato nuk janë paga, janë ndihmesë e federatës ndaj futbollistëve, pasi disa klube po e marrin si paga e në fakt nuk është ashtu”, ka thënë Kukaj, duke konfirmuar se tashmë janë nisur të shpërndahen ato mjete.

Lajmin se tashmë pagat i kanë marrë e ka konfirmuar edhe një lojtar i Flamurtarit në kushte anonimiteti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments