No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TREPÇA: FFK E PARA QË NA DOLI NË NDIHMË

TREPÇA: FFK E PARA QË NA DOLI NË NDIHMË

Një prej katër klubeve më të mëdha në vend, Trepça, ka falënderuar Federatën e Futbollit të Kosovës për pakon e ndihmave.

Klubi mitrovicas ka shkruar në faqen zyrtare se ndihma e FFK-së është e shumë e nevojshme në këtë periudhë.

“KF Trepça: Feleminderit Federatë e Futbollit.

Klubi jonë që nga themelimi i Federatës së Futbollit të Kosovës shpesh edhe me pasoja të medha ka përkrahur dhe ka respektuar qdo vendim të FFK-së.

Tani kur Federata po punon pa dallime të klubeve nuk mundemi mos të shprehim respektin dhe falenderimin për krytarin e Federatës z. Agim Ademi, komitetin ekzekutiv dhe të të gjith stafin FFK-së e cila në këtë kohë të pandemisë është e para që na doli në përkrahje të klubeve dhe kështu po na mundëson që të vazhdojmë dhe të ruajm disponim dhe konekcionin e lojtarëve”, njofton klubi mitrovicas. Tash e sa vite, “Xehetarët” garojnë në Ligën e Parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments