No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ERDIN HASHANI KRITIKON SHOQATËN PËR MBROJTJEN E FUTBOLLISTËVE

ERDIN HASHANI KRITIKON SHOQATËN PËR MBROJTJEN E FUTBOLLISTËVE

Trajneri dhe analisti i futbollit kosovar, Erdin Hashani, ka kritikuar Shoqatën për Mbrojtjen e Futbollistëve të Kosovës.

Ai ka theksuar se kjo shoqatë është për mbrojtjen e të drejtave të futbollistëve e jo për të propozuar uljen e pagave të tyre, përcjellë Gazeta Olle.

“Shoqata per mbrojtjen e te drejtave te futbollistave te Kosoves ka bo nje propozim qe deri ne 50% e pages qe ti ulen futbollistave.

Qysh mbrohen te drejtat e futbollisteve me lyp me jave pergjysmu rrogat?!”, ka shkruar Hashani në Facebook.

Në komente ka reaguar Liridon Kukaj, pjesë e shoqatës.

“Ajo osht propozim marrveshje me ju ul rrogat maksimumi deri ne 50% ( jau kan jep te pergjysmume edhe pa i vet hiq lojtart).

Edhe propozimi i shoqates esht te ulen kapitenet e ekipeve me kryesit e tyne dhe ta diskutojn uljen e pagave dhe shumen e ndalun deri sa te zgjat epidemia jo tjau falin klubeve por te bojn marrveshje te nenshkruar qe ato mjete tiu paguhen lojtareve pas epidemis”, shkroi Kukaj.

Kujtojmë që kjo shoqatë ka qenë shumë pasive gjatë vitit të kaluar, për t’u “ngjallur” sivjet në pandemi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments