No menu items!
Ballina SUPERLIGA PAUZA NGA KORONAVIRUSI I KËNDELL FUSHAT E FUTBOLLIT

PAUZA NGA KORONAVIRUSI I KËNDELL FUSHAT E FUTBOLLIT

Tashmë ka kaluar një muaj prejse Qeveria e Kosovës, ka vendosur pezullimin e të gjitha aktiviteteve sportive për shkak të përhapjes së koronavirusit në vendin tonë.

Pezullimi i aktiviteteve përfshin edhe ndalimin e stërvitjeve në grupe, gjë e cila ka bërë që futbollistët ta mbajnë formën e tyre me stërvitje individuale.

Derisa për futbollistët dhe tifozët kjo pauzë po bëhet e neveritshme, megjithatë ajo për diçka i ka anët pozitive. Në fakt, fushat e futbollit në vendin tonë janë rigjeneruar dhe pamjet e tyre tashmë janë të shkëlqyeshme. Fusha në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri dhe ajo në stadiumin “18 Korriku” në Klinë janë këndellur dhe kanë marrë pamje fantastike, andaj shpresojmë që sa më parë të krijohen kushtet që aty të kthehen për lojë edhe futbollistët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments