No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MESSI: MJEKËT JANË HERONJ

MESSI: MJEKËT JANË HERONJ

Java që lamë pas ishte ‘Java e Punonjësve Mjekësorë’ në mbarë botën. Të gjithë ata janë në vijën e parë të zjarrit dhe po luftojnë me Coronavirusin çdo ditë. Ata janë herojntë e vërtetë dhe meritojnë respekt dhe një mesazh për ta ka dhe kapiteni i Barcelonës, Leo Messi.

”Ditën e djeshme përfundoi ‘Java e Punonjësve Mjekësorë’ dhe së bashku me ‘Unicefin’, i shpreh mirënjohjen time për punën e mrekullueshme që ata po bëjnë”, shkruan Messi në një postim në “Instagram”.

”Ata janë heronj të cilët edhe pse janë larg familjarëve të tyre, punojnë ditë e natë që ne të jemi të sigurtë nga Covid-19. Faleminderit për punën e palodhur, sidomos me gratë shtatzanë, adoleshentë dhe fëmijët”, mbyll argjentinasi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments