No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR FARFAN I BIE PISHMAN, MBËSHTET ULJEN E PAGAVE

FARFAN I BIE PISHMAN, MBËSHTET ULJEN E PAGAVE

LIVE

“Tërhiqet” Farfan: Po tallesha, mbështes klubin për uljen e rrogave

schedule08:11 – 13 Prill, 2020

Jefferson Farfan i befasoi të gjithë ditën e shtunë. Lokomotiva e Moskës ka vendosur të ulë me 40% rrogat e lojtarëve dhe “veterani” peruan nuk u përmbajt aspak në një bisedë të bërë Guizasola, me të cilin ka luajtur në kombëtaren latine.

“Le të luajnë me gjithçka përveç parave të mia. Klubi më dërgoi një letër në rusisht, nga e cila nuk kuptoja asgjë. E grisa menjëherë, ata donin të talleshin me mua“, u shpreh sulmuesi, i cili ka bërë prapakthehu, duke theksuar se ka qenë duke bërë shaka. “Mes shumë batutave që bëmë, thashë që isha kundër uljens së rrogave nga drejtuesit e klubit, të cilët kanë rënë dakord me gjithë lojtarët për një veprim të tillë.

Dua t’i sqaroj të gjithë që ishte pjesë e një shakaje, jam dakord për uljen e rrogave. Duhet të theksojmë solidaritetin tonë në momente të vështira, kështu që mbështes klubin tim më shumë se kurrë”, përfundon Jefferson Farfan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments