No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BESART BERISHA BEFASON ME SKUADRËN E RE

BESART BERISHA BEFASON ME SKUADRËN E RE

Sulmuesi kosovar i Western United, Besart Berisha, është buzë largimit nga Australia dhe kalimit në klubin e Superligës së Indisë, Chennaiyin.

Berisha duket se karrierën do ta vazhdojë shumë larg Australisë, në Indi te klubi Chennaiyin, raporton Express.

34-vjeçari, të cilit i mbaron kontrata me klubin e A-League në fund të sezonit – i ka shënuar 14 gola në 19 ndeshje në ligë gjatë këtij sezoni.

Sulmuesi i lindur në Prishtinë është golashënuesi më të mirë në histori të A-League, pasi i ka regjistruar 131 gola për Berlboure Victory, Brisbane Roar dhe United gjatë karrierës së tij në vendin e largët.

Kosovari iu bashkua Unitedit në shtator pas një aventure të shkurtër në Japoni, por duket se edhe rikthimi në Australi do të jetë afatshkurtër për të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments