No menu items!
Ballina SPORTE TJERA BASKETBOLLI NË SPANJË PRITET TË VAZHDOJË NË ISHUJT KANARE

BASKETBOLLI NË SPANJË PRITET TË VAZHDOJË NË ISHUJT KANARE

Kampionati elitar i basketbollit në Spanjë, Liga Endesa pritet të rinisë. Ndeshjet pritet të luhen në Ishujt Kanare, shkruan “Mundo Deportivo”.

Ishujt Kanare duken se janë prekur më pak nga koronavirusi dhe autoritet e basketbollit të Spanjës po e shqyrtojnë seriozisht mundësinë që të vazhdohet kampionati në këtë vend. Pritet të merret një vendim për të ardhmen e stinorit më 20 prill gjatë videokonferencës së radhës.

Pas 23 xhirove në Liga Endesa kryeson Barcelona me 19 fitore, një më tepër se Real Madridi që zë vendin e dytë.

Në disa vende nëpër botë, përfshirë edhe në Kosovë, është vendosur të anulohet kampionati i basketbollit shkaku i koronavirusit. Në Kosovë është anuluar kampionati dhe nuk është shpallur kampioni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments