No menu items!
Ballina Opinione ATA QË GLLABRUAN KLUBET MUNDOHEN TANI TË SHITEN SI ZËRI I VETËDIJES!!!

ATA QË GLLABRUAN KLUBET MUNDOHEN TANI TË SHITEN SI ZËRI I VETËDIJES!!!

Shkruan: Driton LATIFI

Ne Shqiperi, FSHF ndan dikun 30mi Lekë per futbollistë perafersisht 230€, deri sa FFK ndane 350€ dhe po degjoj zera injorantesh te pakenaqur… cka menduat ju se Federata ka obligim te ju financoje kontratat?!?!?
Faji ne kete rast bie mbi FFK-ne per lazdrimin qe i ben disa matrapazeve duke mos i luftuar, por perkdhelur sikur me kete rast.
Jane te njejtit qe pa asnje baze ligjore kane gllaberuar klubet e futbollit, duke mashtruar komunitetin, qytetin, shtetin e ligjin dhe tani ata mundohen te shnderrohen ne zerin e vetedijes per “te miren e pergjithshme te futbollit”.
Interesa te grupeve klanore ne kohe pandemie! Tmerr!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments