No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A RAMSEY: CR7 ËSHTË I JASHTËZAKONSHËM

RAMSEY: CR7 ËSHTË I JASHTËZAKONSHËM

Aron Ramsey iu bashkua Juventusin verën e kaluar, pasi i përfundoi kontrata me Arsenalin, ndërsa në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ka treguar edhe arsyet që e shtynë t’u bashkohet bardhezinjve.

“Juventus është klubi madh dhe dua të fitoj trofe. Dua të fitojmë Serinë A, pro të ndihmoj edhe shokët për të ngritur lart trofeun e Ligës së Kampionëve”. Jemi një skuadër e kompletuar dhe besoj se do t’ia dalim ta fitojmë këtë trofe”, deklaroi mesfushori uellsian.

Ramsey foli me superlative edhe për shokun e tij të skuadrës, Cristiano Ronaldon, të cilin e cilësoi një atlet të jashtëzakonshëm, që shënon në pjesën më të madhe të ndeshjeve dhe ndihmon ekipin me praninë e tij në fushë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments