No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MARCHISIO: MË MUNGON FUTBOLLI

MARCHISIO: MË MUNGON FUTBOLLI

Ish-mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, e ka pranuar se një ditë dëshiron të jetë trajneri i bardhezinjve. Italiani zhvilloi një video live në “Instagram”, ku iu përgjigj pyetjeve të tifozëve.

”Do më pëlqente shumë të isha unë trajneri i Juventusit një ditë, por jo të gjithë futbollistët bëhen trajner të zotë. Nëse ata do më telefonin, nuk do mendoja dy herë”, përgjigjet Marchisio.

”Më mungon shumë futbolli, dhomat e zhveshjeve. Unë kam qenë një lojtar që mund të luaja në role të ndryshme. Sot mund ta shikoj veten time tek lojtarë si Castrovilli, Barella apo Pellegrini”, deklaron 34-vjeçari. Marchisio e braktisi futbollin në tetorin e kaluar për shkak të dëmtimeve të shpeshta në gju./abcnews/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments