No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CAKTOHET DATA E RE E RIFILLIMIT TË FUTBOLLIT NË ITALI

CAKTOHET DATA E RE E RIFILLIMIT TË FUTBOLLIT NË ITALI

Pasojat e COVID-19 po i përjeton shumë edhe futbolli, që është ndalur dhe humbjet në aspektin financiar janë të mëdha. Nëse nuk rinisin kampionatet, atëherë shumë klube do të viheshin në rrezik. Në Itali po mendojnë të rikthehen dhe po mendohet për gjithçka.

Më 27 prill planifikohet që lojtarët të kryejnë teste mjekësore dhe më pas të stërviten për katër javë.  ishte menduar një skenar që ndeshjet të luheshin në zona ku virusi i ri nuk është përhapur shumë, por ky opsion duket se ka rënë poshtë dhe do të luhet në të gjithë Italinë.

ndeshjet e para mendohet të zhvillohen më 31 maj, sigurisht në varësi të situatës. Në Federatën Italiane të Futbollit ka edhe optimistë të tjerë, që mendojnë se gjërat do të bëhen më mirë dhe kampionati të rikthehet që me 24 maj. Ajo që dallohet qartë është fakti që ky sezon duhet të mbarojë me çdo kusht. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments