No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: ENDE S'KEMI MARRË FOND NGA QEVERIA

ADEMI: ENDE S’KEMI MARRË FOND NGA QEVERIA

Kanë kaluar më shumë se një muaj që prej ndeshjes së fundit të zhvilluar në futbollin kosovar, e gjitha kjo pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e gjitha aktiviteteve sportive në vend, si shkak i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit.

Kurse, në këtë situatë në ndihmë klubeve të futbollit iu ka dalë Federata e Futbollit, e cila ka ndarë disa mjete financiare për futbollistë, gjyqtarë dhe delegat, shkruan Olle.

I pari i FFK-së, Agim Ademi, i fituar në emisonin “1 kafe prej shpisë”, ka thënë se mjetet e ndara janë nga buxheti i FFK-së.

“Me dëshirë të madhe i kemi ndihmu sportistët në këtë kohë sidomos nga pjesa ekonimike, edhe pse nuk kemi marrë ende asnjë fond nga Qeveria të cilët i falënderojmë për fondin e dedikuar për sport, poashtu as nga UEFA e FIFA por nga mjetet vetanake që i ka Federata kemi kriju një pako në mënyrë që mos të vonohemi për futbollistët dhe puntorët sportiv”, tha Ademi në këtë emision.

“Ne presim të marrim edhe mjete nga Ministrija por eventaulisht nga UEFA e FIFA. Sigurisht nuk është fond që të mbulojmë shpenzimet e klubeve, por është një ndihmë emergjente pasi Federata nuk i mban klubet por kemi bërë të pamundurën”, përfundoj Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments