No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I GJILANIT: PAKO E FFK-SË E MIRËSEARDHUR

PRESIDENTI I GJILANIT: PAKO E FFK-SË E MIRËSEARDHUR

Presidenti i SC Gjilanit, Florim Zuka është shprehur i kënaqur me pakon financiare të FFK-së, edhe pse situate financiare e klubit është si gjithmonë. Zuka është një ndër investitorët më mëdhenj në futbollin e Kosovës, pasi për shumë vite e zotëron klubin e Gjilanit, shkruan Insporti.com.

Pandemia Covid19 ka bërë që edhe në Kosovë futbolli të pezullohet për një kohë të pa caktuar deri në një vendim të ardhshëm të FFK-së, gjithmonë në koordinim me shtëpinë e futbollit evropian UEFA.

Zuka për Insportin ka deklaruar se pakoja që ka shfaqur Federata e Futbollit së Kosovës është vetëm për futbollistët dhe stafin, e jo për klubet, megjithatë është i kënaqur pasi sipas tij kaq janë mundësitë. “Situata është e njëjtë si gjithmonë në klubin e Gjilanit. Sa i përket ndihmës së FFK-së,  unë nuk e di se kanë ofruar diçka për klube, aq sa kam mundur të kuptoj, vetëm për futbollistët dhe stafin, e jo peë klub megjithatë kjo pako është e mirë , pasi edhe kaq janë mundësitë”.

FFK ka vendosur që nga mjetet e saja vetanake të bëjë një pako të ndihmës emergjente, duke pasur parasysh faktin se ndihma që është premtuar nga Qeveria ende nuk është realizuar dhe po zgjatet si pasojë e procedurave administrative të organeve qeverisëse.

Nga kjo pako do të përfitojnë vetëm klubet e licencuara në FFK. Kjo pako siç është pritur është kundërshtuar nga KF Llapi dhe KF Trepça, të cilat e kanë quajtur të pa pranueshme këtë pako.

SC Gjilani renditet në vendin e tretë me 41 pikë të grumbulluara pas 22 xhiro të zhvilluara. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments