No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NUMRI 1 I DARDANËVE E QUAN GJEST TË JASHTËZAKONSHËM PAKON E FFK-SË

NUMRI 1 I DARDANËVE E QUAN GJEST TË JASHTËZAKONSHËM PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, kanë reaguar shumë klube të cilat kanë falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi.

Kurse, gjatë ditës së sotme edhe kryetari i Dardanëve, Lulëzim Berisha me anë të një postimi e ka quajtur gjestë të jashtëzakonshëm ndihmën e FFK-së ndaj klubeve.

Ky është postimi i plotë i Kryetarit të “Dardanëve”

Gjest i jashtëzakonshëm nga FFK në krye me Agim Ademin.
Në këtë kohe pandemie kur e gjithë bota po përballet me këtë sfidë, FFK ka organizuar një pako ndihmëse ku do ndihmojë: klubet e superligës, klubet e ligës së parë, klubet e ligës së dytë, klubet e ligës së tretë, liga e femrave, liga e femrave u16, klubet e futsallit, gjyqtarët e delegatët, do përfitojnë nga një pako.

FFK me mundësitë e saj qëndroi pranë komunitetit të futbollit edhe këtë herë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments