No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA MESSI: KISHA FRIKË TA SHIHJA NË SY, PAPRITUR ISHA NË NJË DHOMË...

MESSI: KISHA FRIKË TA SHIHJA NË SY, PAPRITUR ISHA NË NJË DHOMË ME TË

Lionel Messi ka befasuar me deklaratën e tij më të fundit. Ylli argjentinas foli për L’Equipe, aty ku tregoi disa prapaskena të vitit 2008, vit kur Thierry Henry u transferua nga Arsenali te Barcelona.

“Që në ditën e parë kur hyri në dhomat e zhveshjes, kisha frikë ta shihja në sy”, tha fillimisht ylli argjentinas. “Kisha krijuar një imazh të qartë në mendjen time se si do të ishte takimi i parë me Titin dhe papritur, isha në një dhomë me të.

E admiroja Henryn, mënyra si kishte pushtuar Anglinë me futbollin e tij. Henry ishte një talent i një gjeneratë të tërë, mënyra si shënonte golat, si driblonte në fushë. Isha i lumtur që më në fund ishim shokë skuadre së bashku”, tha mes të tjerash Lionel Messi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments