No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KLUBI SHQIPTAR NGA LEPOSAVIQI PËRSHËNDET PAKON E FFK-SË

KLUBI SHQIPTAR NGA LEPOSAVIQI PËRSHËNDET PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së premte ka marrë vendim që nga mjetet vetanake t’i ndihmojë të gjitha klubet, duke përfshitë edhe gjyqtarët, delegatët e kontrollorët e referimit, shkruan Gazeta inFokus.

Pas këtij vendimi shumë klube kosovarë kanë falënderuar kryetarin Ademi dhe FFK-në.

Së fundmi një falënderim të veçantë për Federatën e Futbollit të Kosovës e ka bërë edhe klubi i futsallit Albaniku, i cili klub është nga komuna e Leposaviqit.

FC Albaniku është i vetmi klub nga i tërë veriu i Kosovës i regjistruar si klub zyrtar dhe merr pjesë në garat zyrtare në Republikën e Kosovës

Më poshtë keni komunikatën e klubit të futsallit Albaniku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments