No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR GATTUSO: E ADMIROJA BOCA JUNIORS, TRANSFERIMI U BLLOKUA NGA GRUAJA!

GATTUSO: E ADMIROJA BOCA JUNIORS, TRANSFERIMI U BLLOKUA NGA GRUAJA!

Gennaro Gattuso i dha fund aventurën 13-vjeçare me Milanin në vitin 2012. Ishte 34-vjeç dhe u tundua nga ideja për t’u transferuar te Boca Juniors, skuadra më e dashur në Amerikën Latine. Ish-mesfushori i Napolit kishte një debulesë për skuadrën argjentinase dhe do ishte diçka e veçantë të shihnim një “luftëtar” të tillë në mitikun Bombonera.

Kalimi te “Xenezies” nuk ndodhi dhe 42-vjeçari zbulon gjithçka në prononcimin e dhënë për Fox Sports. Në shtëpinë e tij e thotë gruaja fjalën e fundit, ajo i dha “urdhër” ta harronte këtë mundësi, Gattuso kaloi te Sion, luajti një vit në Zvicër dhe i dha fund karrierës si futbollist.

Nuk është sekret fakti që gjithmonë e kam admiruar Boca Juniors. Në vitin 2012 isha shumë pranë transferimit te kjo skuadër, por në shtëpinë time komandon gruaja dhe nuk më la të shkoja në Argjentinë. Fëmijët e mi ishin shumë të vegjël, nuk ishte situata e duhur familjare për një hap të tillë“, deklaron trajneri i Napolit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments