No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK LAVDËROHET PËR PAKON EMERGJENTE EDHE NGA KRITIKUESI MË I MADH...

FFK LAVDËROHET PËR PAKON EMERGJENTE EDHE NGA KRITIKUESI MË I MADH NDËR VITE

Njëri nga personat e shumtë që kontribuan në pavarësimin e futbollit të Kosovës para luftës ishte edhe Skënder Selmani.

Ai ishte anëtar i kryesisë së FFK’së në vitet e 90ta, duke mbajtur edhe pozitën e kryetarit të Këshillit të Garave, shkruan Olle.

Pas luftës, Selmani u bë opozitë e FFK’së duke e kritikuar menaxhmentin e kësaj të fundit, në tentim për të përmirësuar gjendjen e futbollit kosovar.

Por, puna e tanishme në Federatën e Futbollit të Kosovës e ka kënaqur nivelin e lartë të pritjeve të ish-futbollistit mitrovicas.

“Po më vjen mirë që kritikat kanë ndikuar në vetëdijesimin e disa personave në FFK. Pra e kuptuan që FFK nuk është organ komandues i futbollit, por është organ ekzekutues i futbollit”, shkroi në rrjetin social Facebook.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments