No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR EDHE VLLAZNIA E MIRËPRET PAKON E FFK-SË

EDHE VLLAZNIA E MIRËPRET PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, kanë reaguar shumë klube të cilat kanë falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi, shkruan Gazeta Olle.

Klubi i radhës që ka falënderuar FFK-në dhe Agim Ademin është ajo e Vllaznisë së Pozheranit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Vllaznia gjithashtu ka uruar që kjo situatë aktuale me pandemi të kalon sa më parë.

Më poshtë postimi i tyre:

Për Federatën e Futbollit të Kosovës me në krye me Presidentin Ademi,!

Së pari urojmë që këtë pandemi globale ta kalojmë me sa më pak pasoja,

Në emër të Kryesiës së klubit Vllaznia/Pozheran i shprehim mirnjohje të thellë FFK e në veqanti Presidentit Ademi për angazhimin dhe kontributin që po bën që edhe në këtë kohë emergjente gjen fonde që sado pak ti ndihmoj futbollistët që janë nën kontrata me klubet e futbollit për mbështetje financiare,

Lutemi që sa më shpejt të kalon kjo pandemi dhe ti kthehemi fushave të gjelbërta

Kryesia e KF Vllaznia/ Pozheran

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments