No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE ARNOLD: GOMEZ MË RUAN SHPINËN

ARNOLD: GOMEZ MË RUAN SHPINËN

Futbollisti i talentuar i Liverpool, Trent Alexander-Arnold, po konsiderohet si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë, edhe pse është vetëm 21 vjeç. Anglezi, për suksesin e tij, i ka dhënë meritë edhe partnerit në mbrojtje, qendërmbrojtësit të djathtë, Joe Gomez.

“Gomez bën një punë fantastike, që shpeshherë kalon pa u vënë re”, tha fillimisht Arnold për shokun e tij të mbrojtjes. “Ai ka treguar se nuk i frikësohet asnjë sulmuesi dhe është gati të përballet me të gjithë, si në shpejtësi, ashtu dhe në duel forcë.

Ka vetëbesim të jashtëzakonshëm, edhe pse në moshë të re. Më thotë gjithmonë të dal para, pasi ai më ruan shpinën. Kemi katër qendërmbrojtës të shkëlqyer në skuadër dhe për mua dhe Robbon (Robertson), është më e thjeshtë për të sulmuar”, tha Arnold.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments