No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Reus: S'do të ketë më lojtar që do të qëndrojnë 10 vite...

Reus: S’do të ketë më lojtar që do të qëndrojnë 10 vite në një klub

Marco Reus është pjesë e Borussia Dortmund që prej vitit 2012, kur verdhezinjtë paguan rreth 18 milionë euro te Gladbah. Sulmuesi anësor, prej tetë sezonesh, është kthyer në një nga lojtarët më të dashur të tifozëve të Dortmund dhe nuk ka ndërmend të largohet nga aty.

Bayern Munchen është munduar ta “joshë”, por nuk ia ka dalë dot. Reus, së fundmi ka dhënë edhe një intervistë për Die Ëelt dhe thekson se në të ardhmen nuk do të ketë më lojtarë flamuj, si Thomas Muller tani, apo si Maldini, Totti e De Rossi më parë.

“Nuk do të ketë më djem si unë edhe Thomas Muller në të ardhmen. Francesco Totti dhe Daniele De Rossi nga Roma më vijnë në mendje tani. Ndjesia ime është që lojtarë që qëndrojnë në një klub për dhjetë vite ose më shumë, do të jenë të rrallë në të ardhmen”, shprehet Reus.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments