No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Naser Ramaj flet nëse kampionati duhet vazhduar apo anuluar

Naser Ramaj flet nëse kampionati duhet vazhduar apo anuluar

Futbolli në botë por edhe në Kosovë po vazhdon të përballet me një krizë të madhe. Ndalimi i garave por edhe i shumë bizneseve anembanë ka bërë që financat nëpër klubet kosovare të bien maksimalisht, derisa një situatë tjetër që po diskutohet shumë, është nëse kampionati duhet vazhduar në këto kushte apo anuluar ky edicion, shkruan Zëri.info.

Analistët vlerësojnë se garat duhet të vazhdojnë, qoftë edhe më një sistem tjetër garimi përmes play-offit ose edhe përmes ndonjë turneu ndryshe do të ishte padrejtësi të mbyllet në këtë kohë kur kanë mbetur edhe 11 ndeshje për t’ju luajtur.

Për këtë çështje për Zëri.info ka folur edhe presidenti i Feronikelit, Naser Ramaj i cili pranon se nuk është në ngjarje çfarë po ndodh në Kosovë pasi është jashtë shtetit dhe e ka të pamundur të kthehet në këtë kohë në Drenas.

Sinqerisht nuk jam shumë në ngjarje rreth Feronikelit. Jam jashtë vendit dhe posa të kalon kjo situatë do të kthehem dhe do të bisedojmë për gjithçka rreth klubit tonë por edhe hapat që do ti marrim në bashkëpunim me klubet tjera”, ka thënë numri një i Feronikelit, Naser Ramaj duke folur më pas nëse gara duhet vazhduar apo anuluar.

Po e përsërisë edhe një herë që nuk jam shumë në rrjedha por mendoj se është federata ajo që do të duhej të vëndosë për kampionatin në vazhdim se çfarë do të ndodh. Ajo që është me rëndësi tash për tash është që të kalojë sa më shpejt kjo situatë dhe gjithçka t’i kthehet normalitetit”, ka përfunduar Naser Ramaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments