No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lukaku: Adriano ishte idhulli im, bashkë do të shënonim 70 gola

Lukaku: Adriano ishte idhulli im, bashkë do të shënonim 70 gola

Romelu Lukaku dhe idhulli i tij, Adriano, tërhoqën vëmendjen e tifozëve të shumtë të Interit nëpërmjet një komunikimi në Instagram. Sulmuesi belg e ritheksoi se i ashtuquajturi “Perandori” e ka frymëzuar karrierën e tij.

“Ky futbollist ka bërë gjëra të mëdha për Interin dhe përfaqësuesen e Brazilit. Ishte idhulli im i fëmijërisë. Nëse do të luanim bashkë, do të shënonim 70 gola në sezon. I kam parë golat e “Perandorit” në YouTube, prandaj nuk ekzistonte asnjë klub tjetët në Itali veç Interit. Conte dhe stafi i tij po me ndihmojnë shumë. Pas asaj situate të krijuar te Manchester United, ishte shumë e rëndësishme të shkoja në një klub ku do të më ndihmonin shumë. Këtu e gjithë familja ime ndihet mirë.”

Adriano, nga ana tjetër, nuk u kurseu lëvdata për sulmuesin belg.

“Të premtoj që do të vij të të takoj së shpejti në “Appiano Gentile”. Ti je një futbollist i madh, këtë e di edhe ti. Tani ke marrë vendin tim, jam i lumtur për ty dhe Interin. Milano është një qytet i mrekullueshëm dhe tifozët janë gjithmonë përkrah skuadrës, sa herë që ajo ka nevojë. Kujtimet e mia? Goditja e lirë kundër Realit dhe aksioni individual ndaj Undineses, këta janë golat e mi më të bukur si zikaltër. Nuk do ta harroj kurrë derbin e fituar 3-2 në minutën e fundit.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments