No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kumbulla krahasohet me Chiellinin

Kumbulla krahasohet me Chiellinin

Federico Balzaretti, ish-mbrojtës i Juventusit, tashmë në rolin e opinionistit të DANZ, duke folur për mbrojtësin e Veronës, shqiptarin e talentuar, Marash Kumbulla, nuk hezitoi të krahasonte me një emër të madh të futbollit italian, kapitenin e “Zonjës së Vjetër”, Giorgio Chiellini.

“Ka mbrojtës të formuar të cilët luajnë mirë me topin, por që kanë boshllëqe në fazën mbrojtëse. Mirëpo kur i referohemi Kumbullës, flasim për një mbrojtës të ndryshëm, një mbrojtës të stilit të vjetër që më kujton për karakteristikat fizike Giorgio Chiellinin në fillesat e tij”.

20-vjeçari Kumbulla, i cili është ndër futbollistët më pak të paguar në Serinë A, ka spikatur te Verona në këtë sezon, duke qenë titullar i padiskutueshëm në formacion. Rritja e tij eksponenciale si futbollit ka nxitur klubet më të mëdha jo vetëm  në Itali, për të blerë kartonin e tij. Në Itali, në “pole” është Interi, ndjekur nga Juventusi, Napoli dhe Lazio, ndërsa në Angli ka zëra për interesimin e Chelsea-t, Manchester United dhe së fundmi të City-t.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments