No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Klubi gjakovar falënderon kreun e FFK-së për ndihmën

Klubi gjakovar falënderon kreun e FFK-së për ndihmën

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare.

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro, shkruan Olle.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, ka reaguar skuadra e Gjakovës ka falënderuar FFK-në për ndihmat.

Më poshtë postimi i tyre:

Faleminderit Kryetar i nderuar për ndihmën tuaj.

Faleminderit që jeni, se ju sot lumturuat shumë familje Futbollistash, Trajnerësh, Gjygjtarësh dhe këdo që jetën ja ka kushtuar Futbollit që në këto momente të vështira që po kalon Kosova dhe sidomos Futbolli Kosovar kanë nevojë për ndihmën tuaj, e ju vepruat lum ne që të kemi Kryetar z.Agim Ademi.

Të përgjegjshëm, të ndjeshëm, mirëkuptues dhe të sjellshëm.
Jo të gjitha fjalët e gjuhës sonë janë të mjaftueshme për të treguar ndihmën tuaj për njerëzit e futbollit Kosovar.

Shumë njerëz kanë harruar konceptin e “dhembshurisë” dhe ju keni mjaft.

Ndani mirësinë, energjinë e padepërtueshme dhe disponimin e gëzuar.

Dhe një herë faleminderit.
Kryetar: AGIM ADEMI.

Me respekte Kryesia KF.GJAKOVA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments