No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro nga pakoja emergjente të cilën e ka shpërndarë FFK-ja sot.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

Për këtë ndihmë, kryetari i KEK-ut, Besnik Mjeku ka falënderuar FFK-në dhe presidentin Ademi.

“Në emër timin personal dhe në emër të klubit dua ta falënderoj Agim Ademin dhe FFK-në për pakon e dhënë për 30 personat në klub. Në këtë krizë që po kalon futbolli i Kosovës është për t’u lavdëruar Federata e Kosovës që na rri sa do pak pranë. Urojmë të kalojmë këtë fazë dhe t’i kthehemi futbollit sa më parë”, tha Mjeku për Olle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments