No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus-Milan, garë për “kristalin” e Barcelonës

Juventus-Milan, garë për “kristalin” e Barcelonës

Merkatoja e futbollistëve për sezonin 2020/21 pritet të jetë shumë e komplikuar si pasojë e krizës së Koronavirusit. Nuk do të ketë më transferime me shifra stratosferike, ndërsa klubet do të synojnë më shumë huazimet, për të shmangur shpenzimet e larta.

“Gazzetta dello Sport”, duke iu referuar lëvizjeve të mundshme në merkato, sugjeron transferimin në Itali të sulmuesit të Barcelonës, Ousmane Dembélé. Për futbollistin francez kanë shfaqur interes të veçantë Juventusi dhe Milani.

Klubi katalan dëshiron të bëjë ndryshime thelbësore në ekipin e parë, duke afruar futbollistë të rëndësishëm si Lautaro Martinez apo Neymar Junior, dhe duke larguar, nëse do të jetë e mundur, Ivan Rakiticin, Philippe Coutinhon apo Ousmane Dembélénë.

Barcelona, duke parë rendimentin e dobët të francezit, që për shkak të dëmtimeve më shumë ka qëndruar në Infermieri, do të ishte e gatshme të pranonte ofertat serioze për të, por nuk përjashtohet mundësia që ta huazojë, për t’u çliruar të paktën nga paga e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments