No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Galliani gjen zgjidhjen për Serien A

Galliani gjen zgjidhjen për Serien A

Ndërkohë që Coronavirusi vazhdon përhapet në mbarë globin, Federata Italiane po shikon opsionin më të mirë për fatin e këtij sezoni. Të paktën deri në javën e parë të majit nuk do të rifillojë, por ish-drejtori sportiv i Milanit, Adriano Galliani, ka një propozim të ri.

“Për dy vite duhet të ndejkim skemën që përdor Amerika Latine. Pra sezoni 2020/2021 duhet të fillojë në muajin shkurt dhe e njëjta gjë dhe për vitin tjetër. Është e vetmja mënyrë që sezoni aktual të përfundojë”, propozon CEO  i Monzës.

”Pas dy viteve do të rikthehemi në normalitet. Madje mendoj se ndeshjet që do të zhvillohen në Korrik dhe Gusht do të kenë më shumë audiencë. FIFA e ka vendosur Kupën e Botës 2022 dhe e njëjta gjë duhet bërë me Europianin dhe Kupën e Amerikës. Ose mund të luhen në verë, por lojtarë duhet të rikthehen sërish në fushë për të përfunduar sezonin”, mbyll Galliani. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments